[Pełna wersja menu] [O nas] [Nasze psy: PAX Predator; NESKA RAUBRITTER Ankus; INKA Marstal; ELIOT NESS Marstal; PRISKA Marstal; MILLA Marstal; DYLAN Marstal] [O rottweilerach] [Szczenięta: Aktualnie; Poprzednie mioty; Szczenięta u nas] [[Galerie zdjęć] [Wyniki wystaw] [Linki] [E-mail] [Księga gości] [English version]

O nas

Witam! Mam na imię Joanna i wraz z moimi rodzicami - Elżbietą i Tadeuszem jesteśmy właścicielami domowej hodowli rottweilerów "Marstal". W 2002 roku do naszego "teamu" dołączył Wojtek, którego rottweilery zafascynowały tak samo, jak i nas :). Nasze psy mieszkają z nami w domu jako równoprawni członkowie rodziny.

Rottweilery są dla nas prawdziwą pasją już od ponad 20 lat, choć nasz pierwszy pies tej rasy - PAX pojawił się u nas w 1991 roku. Był on absolutnie wyjątkowym psem, który spełnił nasze marzenia o posiadaniu 100% rottweilera. Z jego powodu zdecydowaliśmy się hodować psy tej znakomitej rasy.

Jednak nasza hodowla jest dość nietypowa, bowiem mamy tylko 4 rottweilery. Dzięki temu mamy z nimi ciągły, bliski kontakt. Poznaliśmy, że każdy z naszych psów: PAX i NESKA (nieżyjące już), oraz INKA, PRISKA, ELIOT NESS i MILLA to odrębna, niepowtarzalna osobowość. Oczywiście moglibyśmy mieć wiele psów zamkniętych w kojcach. Ale rottweilery to nasze hobby i cała przyjemność posiadania ich tkwi w obcowaniu z nimi przez całą dobę, poznawaniu psychiki psa w każdej chwili jego życia. To według nas może być zagwarantowane w pełni tylko gdy rottweiler mieszka w domu ze swoimi właścicielami.

Kochamy nasze psy i chcemy wiedzieć o nich jak najwięcej. Właśnie z tego powodu staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego wokół rottweilerów - wystawy, szkolenia, mistrzostwa, testy psychiczne. Jestem członkiem ADRK (Niemieckiego Klubu Rottweilera). Ponadto zarówno moja mama - Elżbieta, jak i ja, jesteśmy asystentkami kynologicznymi w specjalności ROTTWEILER.

Dzięki temu nabraliśmy już sporo doświadczenia w obcowaniu z tą wspaniałą rasą. Naszym psom poświęcamy każdą wolną chwilę po pracy. Również wakacje spędzamy wspólnie z naszymi rottweilerami, a także prawie wszędzie z nimi podróżujemy.

Prosimy kliknąć wybrane zdjęcie by je powiększyć.

Elżbieta i Tadeusz oraz nasze psy w ogrodzie

Elżbieta & PAX w ogrodzie

Elzbieta (na zdj. pierwsza z lewej) podczas asystentury - Warszawa '98

Elzbieta, Joanna, PAX & NESKA na wakacjach '2000

       

Zawsze chętnie kontaktujemy się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Kontakt z nami :

Elżbieta i Tadeusz Rymarczyk
ŁÓDŹ
tel. 606/ 19-87-91

Joanna Rymarczyk
POZNAŃ
tel. 600/ 74-73-47
e-mail: marstal@igk.pl

1991-2011 - 20 lat z rottweilerami, czyli trochę podsumowań

Pierwszy rottweiler pojawił się w naszym domu w 1991 roku - w 2011 roku obchodzimy więc nasz jubileusz. Przez te 20 lat mieszkało z nami 6 rottweilerów. Te, które już odeszły dożywały późnej starości w naszej rodzinie i mamy nadzieję, że każdy kolejny również będzie nam towarzyszył długie lata. Żaden nasz dorosły rottweiler nigdy nie był i nigdy nie będzie sprzedany, mimo częstych propozycji. Nasi wszyscy członkowie rodziny są z nami na całe życie!

Szczenięta bywają u nas rzadko; tylko wtedy, gdy znajdziemy na świecie reproduktora odpowiadającego naszemu wyobrażeniu prawdziwego rottweilera i gdy wiemy, że na nasze szczenięta czekają prawdziwi miłośnicy rasy. Pierwszy miot "Marstal" przyszedł na świat w 2000 roku. Od tego czasu odchowaliśmy tylko 7 miotów. Mimo, że wiele ze szczeniąt nie trafiło na ringi wystawowe, to te wystawiane sięgają po najwyższe trofea w Polsce i innych krajach Europy.

W naszej hodowli, jako jedynej w Polsce urodziły się 4 psy z tytułem MIĘDZYNARODOWEGO CHAMPIONA WYSTAWOWEGO (C.I.E)!

Aż 9 rottweilerów "Marstal" jest CHAMPIONAMI POLSKI (INKA, EVANDER, ERIKA, PRISKA, GANDALF, GERONIMO, MAXI, MILLA, MIRANDA), a kolejnych 8 rozpoczęło drogę do uzyskania tego tytułu (INSEL, ELIOT NESS, EDISON, PASCAL, GRAPPA, MOCCA, MILO, MALIKA).

Również 9 psów z naszej hodowli zostało MŁODZIEŻOWYMI CHAMPIONAMI POLSKI (INKA, ERIKA, EVANDER, EDISON, ELIOT NESS, GANDALF, MAXI, MILLA, MIRANDA). W odniesieniu do ilości szczeniąt urodzonych w "MARSTAL" oraz liczby psów z naszej hodowli uczestniczących wystawach, są to rekordowe wyniki!

Od kilku lat rottweilery "Marstal" plasują się na czołowych miejscach dorocznego Rankingu Wystawowego Klubu Rottweilera w Polsce, będącego podsumowaniem całego sezonu wystawowego.

Największą satysfakcję przynoszą nam jednak sukcesy zagraniczne osiągane przez psy urodzone w naszej hodowli. Rottweilery z naszym przydomkiem zdobyły tytuły:

Są w drodze do ukończenia tytułów:
  • KLUBOWEGO CHAMPIONA NIEMIEC (ADRK)
  • CHAMPIONA BELGII
  • CHAMPIONA HOLANDII
  • CHAPIONA FINLANDII
  • CHAMPIONA ESTONII
Niemniej istotne są sukcesy na wystawach klubowych i o zwycięstwo kraju: 3x ZWYCIĘSTWO POLSKI zdobyte przez 3 różne psy, ZWYCIĘSTWO KLUBU POLSKI, ZWYCIĘSTWO KLUBU MŁODZIEŻY POLSKI, ZWYCIĘSTWO KLUBU LITWY, ZWYCIĘSTWO KLUBU ŁOTWY.

Rottweilery "Marstal" konkurują z powodzeniem na najważniejszych wystawach na świecie, także światowych, europejskich i światowych IFR zajmując czołowe lokaty w stawkach nieraz kilkudziesięciu konkurentów. Urodzony w naszej hodowli GANDALF zdobył II lokatę w klasie championów na niemieckiej Klubowej Wystawie Rottweilerów ADRK w 2010 roku, zostawiając za sobą championy z całego świata. Jest to największy sukces psa rasy rottweiler urodzonego w polskiej hodowli w historii rasy!

Psy z naszym przydomkiem mieszkają nie tylko w Polsce, ale i w Austrii, Belgii, Chorwacji, Findlandii, Holandii, Szwajcarii i USA. Miło nam, że sposób, w jaki odchowujemy szczenięta, nasze rodzinne podejście do rottweilerów i przemyślane skojarzenia sprawiają, że miłośnicy rottweilerów pokonują tysiące kilometrów po nasze szczenięta.

Nasze suczki reprezentowane przez swoje potomstwo 3-krotnie zdobywały tytuł NAJELPSZEJ SUKI HODOWLANEJ na wystawach klubowych: NESKA w 2005 roku, a PRISKA w 2009 i 2010. W 2010 "Marstal" zdobyła tytuł NAJLEPSZEJ HODOWLI będący uhonorowaniem wszystkich lat pracy nad wyhodowaniem rottweilera idealnego.

Ostatnie 2 lata szczególnie pozostaną w naszej pamięci. Obfitowały w wiele wspaniałych momentów - kilka z nich szczególnie wyjątkowych i wzruszających. Na Międzynarodowej Wystawie w Katowicach 2009, w porównaniu o tytuł Zwycięzca Rasy wszystkie 3 rottweilery w finale pochodziły z naszej hodowli: PRISKA (została Najlepszą Suką w Rasie w wieku niemal 6 lat) oraz jej potomstwo - syn GANDALF (został Nalepszym Psem w Rasie) i córka MAXI (była Najlepszym Juniorem w Rasie). Kolejna wyjątowa wystawa to Międzynarodowa w Łodzi 2009, kiedy to pierwsze 4 lokaty w klasie młodzieży zdobyły córki PRISKI: MIRANDA, MAXI, MALIKA i MILLA w konkurencji 13 suk! Rok później, na Międzynarodowej Wystawie w Łodzi 2010, dwoma Najlepszymi suczkami były: nasza MILLA (CACIB) i jej siostra MAXI (CACIB res.), a Najlepszym Psem w Rasie był GANDALF Marstal; Zwycięzcą Rasy okazała się MILLA. Te wydarzenia szczególnie utkwiły w pamięci, jednak na wielu innych wystawach to psy z naszej hodowli konkurowały ze sobą w finałach. Na 14 wystaw międzynarodowych w Polsce w 2010 roku - na 10 wygrały suczki z naszej hodowli.

Staramy się uzyskać opinie o naszych psach od najbardziej znanych sędziów na świecie - specjalistów od rasy rottweiler. Psy z naszej hodowli były oceniane, otrzymując piękne opisy, oceny doskonałe i czołowe lokaty od niemal wszystkich sędziów ADRK takich, jak: Jurgen Wulff, Uwe Petermann, Helmut Weiler, Dieter Hoffman, Frank Hedtke, Edgar Hellman, Paul Dieter Viehoff, Hans Jurgen Radtke, Werner Walter, Claudia Wolf Meixner, Siegmund Trebschuh.

Kilkanaście psów z naszej hodowli zdobyło też tytuł PSA TOWARZYSZA, a 3 z nich posiadają też zdany egzamin IPO. Kolejne są trenowane i będą podchodziły do tej próby w tym roku.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WŁAŚCICIELOM ROTTWEILERÓW Z PRZYDOMKIEM "MARSTAL" ZA UDZIAŁ W WYSTAWACH I SZKOLENIACH, A PRZEDE WSZYSTKIM ZA MIŁOŚĆ, JAKĄ OBDARZAJĄ SWOJE PSY NA CO DZIEŃ! Bez Was te wspaniałe wyniki nie byłyby możliwe!

Jesteśmy wierni naszej sprawdzonej linii hodowlanej suk - poczynając od babci NESKI, przez jej córkę PRISKĘ i teraz wnuczkę MILLĘ. Będziemy kontynuować tę linię i obserwować podobieństwa na przestrzeni pokoleń - codzienne zachowania, spojrzenia. To niesamowite uczucie widzieć cząstkę naszych rottweilerów sprzed lat w ich potomkach.

Mimo, że tyle się wydarzyło przez ten czas, 20 lat minęło niczym chwila. Udało nam się poznać wielu wspaniałych ludzi, których pewnie bez rottweilerów nigdy byśmy nie spotkali. Dzięki rottweilerom mamy mnóstwo wspólnych tematów w rodzinie, bo wszyscy tak samo pokochaliśmy tę rasę i o psach możemy rozmawiać godzinami. Rottweilery to nie tylko nasi przyjaciele, to nieodłączna część naszego życia na zawsze. To rasa tak idealna, tak niebywale spełniająca nasze oczekiwania o psie perfekcyjnym - mądrym, myślącym, spokojnym (ale nie leniwym) i zrównoważonym, że nigdy nie zamienimy jej na żadną inną!

Strona główna