[Pełna wersja menu] [O nas] [Nasze psy: PAX Predator; NESKA RAUBRITTER Ankus; INKA Marstal; ELIOT NESS Marstal; PRISKA Marstal; MILLA Marstal; DYLAN Marstal] [O rottweilerach] [Szczenięta: Aktualnie; Poprzednie mioty; Szczenięta u nas] [[Galerie zdjęć] [Wyniki wystaw] [Linki] [E-mail] [Księga gości] [English version]

Miot "K" Marstal

Strona główna >> Szczenięta >> Poprzednie mioty >> Miot "K" Marstal

8 maja 2005 na świat przyszły szczenięta z czwartego, już ostatniego miotu NESKI - z krycia w Niemczech, młodym, doskonale rozpoczynającym karierę wystawową, pięknym i doskonałym psychicznie FILOU vom Rauberweg.

Choć mamy tylko 2 chłopców - obaj niezwykle mocni, o mocnych "kwadratowych" główkach i pełni energii.

Prosimy kliknąć imię NESKI lub FILOU by uzyskać więcej informacji  lub zdjęcie by je powiększyć.

NESKA RAUBRITTER Ankus

Interchampion, Champion Polski, Champion Czech, Młodzieżowy Champion Polski,
Multi CAC/CACIB/BoB, IPO I, HD A

Już matka zwycięzców wystaw i championów !

  FILOU vom Rauberweg

Multi Anw. Dt. Ch. VDH/CAC/Zwycięzca Rasy
CACA - Wystawa Klubowa 2005 -  Austria, 
Brandenburg Jugendsieger 2004
 BH, VPG-I, HD-, ED-

X

Zapraszamy także na stronę Zdjęcia dorastających szczeniąt "K" Marstal.

Pierwsze zdjęcia szczeniąt:

Prosimy kliknąć wybrane zdjęcie by je powiększyć.

w wieku 4 dni


 

w wieku7 dni

 

w wieku 14 dni 


Chłopcy z Elżbietą

piesek 1

piesek 2

w wieku 18 dni

piesek 1

piesek 2


w wieku 1 miesiąca

 

KENZO (piesek 1)

KEVIN (piesek 2)

 

w wieku 7 tygodni

w zabawie ze starszą siostrą PRISKĄ

w zabawie z mamą NESKĄ

KENZO
 

KEVIN

Rodowód szczeniąt:

FILOU vom Räuberweg

Multi CAC/Zwycięzca Rasy
CACA - Wystawa Klubowa 2005 -  Austria, 
Brandenburg Jugendsieger 2004
 BH, VPG-I, HD-, ED-

NESKA RAUBRITTER Ankus

Int./PL / CZ Champ., Mł. Ch. PL, 6 x CACIB, IPO-I, HD A

BRUTUS vom Räuberweg

Multi V1,
VPG-I, HD-, ED-

 

MONA von Ostsachsen

Mł. Zw. Klubu ADRK '99,  Mł. Zw. Niemiec '99,
VPG-I, HD-, ED+

RAGNAR v.h. Falconsnest

Int./B /NL / Dt.-VDH /Lux Ch., 2 x Zw.Św. '96 '97, IPO-III, SchH III, HD-

JUMA vom Raubritter

PL Ch., Zw. Klubu Francji '96, IPO-I, HD A

CHAMP v.d. Sherau

Int./Dt.-VDH Champ., Zw. Niemiec '98, Zw. Klubu ADRK '98,
AD, SchH-III, IPO-III, Gek., 
HD-, ED+

 

 

ARABELLA vom Kätzerbachtal

SchH-I, AD,
HD-

BEN v.d. Scherau

Int./Dt.-VDH/ RUS/KZ/MOL/UA Champ.,
SchH-III, IPO-II,
HD+/-

 

 

ARANKA v.d. Ilmbrücke

SchH-I,
HD-

 

GRAF v.d. Teufelsbrucke

Int./Lux Champ., Zw. Kl. Mł. '92, Zw. Eu. Mł. '92, SchH III, IPO-III, FH, Gek., HD+/-

DINA v.d. Schwarzen Heide

HD-

FALCO v.d. Teufelsbrucke

Int./ Dt.-VDH Ch., 2 x Zw. Kl. '94, '95, Zw. IFR '93, Zw. Eu. '95, SchH III, IPO-III, AD, FH, Gek., HD-

FRAIDA v. Loewenstein

Int./ FR/ PL/ Monaco Ch., Zw. Kl. FR '93, Zw. Kl. PL '94, 17 x CACIB, IPO-I, HD-

Dlaczego FILOU ?

Wybór odpowiedniego reproduktora to zawsze trudna decyzja, jednak tym razem wiązał się on ze szczególną odpowiedzialnością gdyż miał to być ojciec już ostatniego miotu NESKI.  Tradycyjnie rozważaliśmy tylko reproduktory w Niemczech, gdyż wierzymy, że właśnie w tym kraju selekcja hodowlana jest prowadzona na najwyższym poziomie, a do hodowli są zakwalifikowane tylko psy naprawdę świetne psychicznie, o doskonałym eksterierze, których przodkowie są wolni od dysplazji wiele pokoleń wstecz.

Ponieważ do tej pory w wyborze reproduktora byliśmy zawsze prekursorami  i wybieraliśmy zawsze psy młode, dopiero stojące u progu kariery (które rzeczywiście ją robiły potem) i tym razem wybraliśmy młodego, bardzo obiecującego rottweilera - FILOU vom Rauberweg. 

FILOU posiada wszystkie cechy, których oczekujemy od doskonałego rottweilera. Jest psem mocnym, grubokościstym o przepięknej rzeźbie głowy, ciemnych oczach (kolor 1b - odcienie czarnobrązowe) i ciemnej pigmentacji dziąseł i fafli.  Jego perfekcyjny opis z niemieckiego przeglądu hodowlanego najlepiej odzwierciedla jego urodę:

„Pożądanego  wzrostu , harmonijny, atletyczny , bezstronny, uważny, mocnej kości, ładna, mocna, bardzo dobrze wypełniona głowa, średniej wielkości, dobrze noszone uszy, ciemnobrązowe oczy,  krótka, szeroka, pełna kufa, fafle i dziąsła czarne, głęboka, szeroka, bardzo dobrze uformowana klatka piersiowa, ramiona i łokcie dobrze przylegające, znakomita dolna i górna linia, związany grzbiet,  kończyny przednie i tylne bardzo dobrze ustawione, kątowane i umięśnione, ogon naturalnie noszony, mocna sierść, wyraźne czerwonobrązowe podpalenie, swobodny ruch, bardzo dobra akcja kończyn.” Hartmut Teschke (sędzia ADRK)

Choć w ubiegłym sezonie wystawowym FILOU był wystawiany tylko kilkukrotnie, zawsze plasował się na czołowych lokatach i zdobył też tytuł Młodzieżowy Zwycięzca Brandeburgii '04 (Brandenburg Jugendsieger). Pierwsze 2 wystawy w tym roku to wielkie triumfy FILOU - I lokata w klasie i wniosek na championa Niemiec, a potem tytuł Najlepszy Pies w Rasie (MOL-Sieger '05) w porównaniu oraz wniosek na championa klubowego - CAC na wystawie w Altlandsberg oraz 2 tygodnie później wygrana w licznie obsadzonej klasie na prestiżowej wystawie klubowej w Austrii i wniosek na championa Austrii - CACA.

Ponadto, bardzo nam się podobał rodowód FILOU. Szczególnie zachwycała urodą jego matka - MONA vom Ostsachsen - Młodzieżowa Zwyciężczyni Klubu ADRK i Niemiec w 1999 roku. FILOU jest wnukiem 2 najsłynniejszych psów z hodowli "von der Scherau": Intechampiona, Zwycięzcy Klubu ADRK CHAMP'a v.d. Scherau (ze strony ojca) i Inter./Multichampiona BEN'a v.d. Scherau (ze strony matki). Prowadzi w rodowodzie zarówno linie wystawowe (np. "vom Obergrombacher Schloss"), jak i użytkowe ("vom Herrenholz"). Wreszcie elementem, który był dla nas decydujący jest fakt, że skojarzenie FILOU z NESKĄ stanowi lekki inbred 4-5  na słynnych: BEĘ von der Teufelsbrucke i BENNO von der Schwarzen Heide poprzez  2 znanych synów tej pary: NESKA – wnuczka FALCO von der Teufelsbrucke, FILOU – prawnuk FERRO von der Teufelsbrucke

Kolejnym atutem FILOU jest fakt, iż zarówno on, jak i jego ojciec - BRUTUS oraz trójka jego rodzeństwa (do tej pory prześwietlana) są całkowicie wolni od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych (HD/ED "-") ! Wszyscy pozostali przodkowie FILOU są również wolni od dysplazji.

Wreszcie chyba ta najważniejsza zaleta FILOU - doskonały charakter. Jest to pies zrównoważony, otwarty, przyjacielski. Doskonale zaliczył egzamin z posłuszeństwa (BH), a w tej chwili kończy szkolenie VPG (IPO). Co nas przekonało do FILOU to też jego świetnie zdane testy psychiczne (np. najbardziej pożądany uchwyt - "pełen, spokojny, mocny").

NESKA udowodniła swoją najwyższą klasę w dotychczasowych miotach z różnymi psami. Jest matką bodaj największej liczby championów i zwycięzców w Polsce:  5 championów młodzieżowych, 3 championów (5 kolejnych tytułów na ukończeniu), 3 psów na drodze do interchampionatu i 9 z jej potomstwa zdobywała zwycięstwa. Większość z jej potomków posiada też wyszkolenie PT-I, a niektóre też IPO-I (lub są w trakcie szkolenia).

Sądzimy, że ten ostatni miot NESKI będzie równie wyjątkowy, tym bardziej że ojciec szczeniąt -  FILOU jest wspaniałym psem,  a dziadkowie i pradziadkowie szczeniąt należą do ścisłej czołówki hodowli rottweilerów na świecie.

Strona główna